Tamponový tisk

Tamponový tisk je technologie určená zejména pro potisk trojrozměrných předmětů, má proto široké využití v reklamním tisku, automotive apod. Tisková barva je v tenké vrstvě přenášena z klišé prostřednictvím silikonového tamponu na potiskovaný materiál. Přenos barvy je umožněn díky rychlosti odpařování ředidla. Společnost Marabu vyrábí následující tamponové barvy.

 

Výroba sít

Tamponové barvy

Barvy pro tamponový tisk mají oproti sítotiskovým jemnější pigment a jsou více krycí. Tyto barvy najdou uplatnění při potisku plastů, skla, porcelánu, keramiky, kovů, dřeva a nyní také textilu. Každý typ barvy se vyrábí v základních odstínech (System Tampacolor), které mohou být doplněny odstíny metalickými, krycími a jinými.

Mara Prop PPJe jednosložková sitotisková a tamponová barva určena k tisku na nepředupravený a předupravený polypropylén. Hedvábně lesklá, jednosložková, dobře krycí, rychle schnoucí, velmi elastická. Mara Prop PP se používá především na potisk polypropylénu, zvláště na polypropylénové desky. Obvykle se tedy předúprava povrchu polypropylénu ožehnutím nebo koronovým výbojem nebo úprava naším primerem P2 stává zbytečnou. Vzhledem k omezené odolnosti proti potu nedoporučujeme použití barvy Mara Prop PP na výrobky, které jsou často v kontaktu s prsty (např. psací pera).

Tampa Plus TPLLesklá a rychle schnoucí tamponová barva určena především pro potisk velmi kvalitních předmětů, např. obalů na kosmetiku, domácí potřeby, ale také pro průmyslové a reklamní tisky. Tato barva je univerzálně použitelná na papír, dřevo, neměkčené PVC, polystyrén, ABS, SAN, polykarbonát, akrylátové sklo a některé typy měkčeného PVC. Po přidání tužidla H1 je možné potiskovat i lakované podklady, eloxovaný hliník, termosety.

Tampa Tech TPTVysoce lesklá, krycí, rychle se vytužující dvousložková barva, odolná proti chemikáliím, s mnohostranným použitím. Barva Tampatech TPT se výborně hodí na potisk předupraveného polyetylénu (PE) a polypropylénu(PP), jakož i na ABS, polyamid (PA), melaminové pryskyřice, kovy, hliník eloxovaný v tenké vrstvě, lakované podklady, povrchy upravené práškovým lakem, dřevo a sklo (pouze pro dekorační účely bez odolnosti při mytí v myčce nádobí).

Tampa Pol (TPY)Vysoce lesklá, s vysokou krycí schopností, rychle schnoucí jedno- nebo dvousložková barva odolná proti chemikáliím. Barva Tampa Pol TPY je vynikající pro tisk na na papír, dřevo, neměkčené PVC, ABS, kovy, lakované podklady, předupravený polyetylén (PE) a polypropylén (PP) a termosety. Přídavkem tužidla H 1 nebo H 2 docílíme zvýšenou odolnost i přídržnost.
Tampa Glass TPGL Se používá především pro potisk skla a keramiky. Tato speciální barva má ve srovnání s jinými dvousložkovými barvami velmi dobrou přilnavost k podkladu a je vysoce odolná vůči vodě. Může být také použita na reklamní materiály ze skla a keramiky, které vyžadují odolnost při mytí v myčce. TPGL není vhodná pro trvalé použití ve venkovním prostředí nebo na přímé vystavení UV záření v interiéru vzhledem k vlastnostem pojiva. TPGL má velmi dobrou přilnavost na různé kovy, jako např. chromované psací potřeby.

Tampa Star TPR Lesklá a velmi rychle schnoucí tamponová tisková barva, odolná proti benzínu, jedno nebo dvousložková. Barva TPR je vhodná pro použití na polystyrén (PS), ABS, SAN, polykarbonát (PC), akrylové sklo (PMMA), neměkčené PVC, některé typy měkčeného PVC, dřevo, papír a karton. Přidáním tužidla H1 nebo H2 lze docílit vynikající přídržnost na lakovaných podkladech, eloxovaném hliníku či termosetech.

Tampa Pur TPUVysoce lesklá, vysoce krycí, rychle se vytužující dvousložková barva, odolná proti chemikáliím. Jako hlavní oblast použití lze považovat předupravený polyetylén a polypropylén, také je vhodná pro polyuretan, polyamid, melaminové pryskyřice, fenolové pryskyřice, kovy včetně hliníku eloxovaného v tenké vrstvě, lakované podklady, práškové lakované podklady, dřevo, tkané textilie z bavlny nebo kombinace bavlny a elastanu, sklo a keramiku (pouze pro dekorační účely -není stálá při mytí v myčce). Má-li se tisknout na polyolefiny, je třeba povrch potiskované látky upravit obvyklým způsobem ožehnutím nebo koronovým výbojem.

Tampa Tex (TPX)Dvousložková tamponová barva určená na potisk přírodního i syntetického textilu a velmi dobou přilnavostí a výbornou odolností vůči praní. Lze ji použít jako náhradu textilních štítků apod. Barva splňuje Oeko-Tex® Standard 100.
Tampa RotaSpeed TPHF Lesklá, velmi rychle schnoucí barva, jednosložková nebo dvousložková. Je to barva určená pro rotační potisk, vhodná na potisk předupraveného PE a PP. Neobsahuje aromatické uhlovodíky a je bez halogenů, splňuje standarty IEC 61249 / 2 /21.

Tampa RotaSpeed TPRSBarva je lesklá, velmi rychle schnoucí, lze použít jako jednosložkovou nebo dvousložkovou. Univerzální barva pro rotační tamponový tisk určená především pro potisk uzávěrů lahví z PP a PE, i pro potisk obalů z ABS, polystyrénu (PS), SAN, neměkčeného PVC, PC, akrylátů (PMMA), podmíněně i měkčeného PVC. Přidáním tužidla H1 nebo H2 zlepšíme adhezi na lakovaných podkladech, eloxovaném hliníku.

Tampa Cure (TPC)Barva je UV vytvrditelná, vysoce lesklá dobře krycí, 1- nebo 2-složková a odolná proti chemikáliím. Tampa Cure TPC není připravena v dodaném stavu pro tisk a je třeba ji před začátkem tisku upravit vhodným ředidlem na požadovanou viskozitu. UV zářením vytvrzovaná tamponová tisková barva Tampa Cure TPC je vhodná pro použití na ABS, neměkčené PVC, polykarbonát (PC), polystyrén, ABS, SAN, akrylové sklo (PMMA). Přidáním tužidla H2 můžeme docílit s barvou Tampa Cure TPC velmi dobré přídržnosti na mnoha dalších podkladech jako např. předupravený polyethylén (PE), polypropylén (PP) a polyamid (PA) a lakované podklady. Při tisku na kovy je možné zlepšit vlastnosti barvy zlepšovačem adheze UV-HV1. Při tisku na polyethylen a polypropylen je třeba dbát na to, aby byl povrch potiskovaného materiálu upraven ožehem nebo koronovým výbojem. Tato barva se používá především tam, kde musí být potištěné díly co nejrychleji dále zpracovávány a kde je požadována vynikající mechanická a chemická odolnost.


 
 

Mám zájem o bližší informace o produktu

Top